شکوه پرواز عقاب‌های آهنین بال

آنها در آسمان، به خدا نزدیک‌ترند
1397/11/19
669832

سال‌هاست که این پرندگان با شکوه در آسمان این سرزمین زیبا و بر فراز کوه‌ها و دشت‌ها و دریاهایش پرواز می‌کنند.
حالا دیگر ایران عزیز ما، همانقدر که عقاب‌ها و شاهین‌ها و دیگر پرندگان شکاری که در مرزهایش آشیان دارند را می‌شناسد، جنگنده‌های آهنین بال و بالگردها و هواپیماهای نظامی مختلف که در آسمانش در حال پروازند را نیز می‌شناسد.
ایران ما و مردمان قدرشناسش، فرزندان دلیر خود را که در وجود این پرندگان آهنین‌بال، امنیت و آرامش را برای آسمان ایران به ارمغان می‌آورند را همواره ستوده و می‌ستایند.
فرزندانی که همواره در گلوگاه های پر اهمیت تاریخ، از انقلاب گرفته تا جنگ تحمیلی، در کنار مردمان این مرز و بوم ایستاده‌اند و بارها ثابت کرده‌اند که چیزی برای‌شان از حفظ امنیت این سرزمین کهن و مردمانش ارزشمندتر نیست.
شکارچیانی تیزپرواز و تیزچنگ در برابر هر دشمنی که بخواهد شکوه و احترام آسمان بی انتهای این خاک را نادیده بگیرد، و همرزمانی مهربان و همراه برای خود و هموطنان شان.
وقتی کارهای بزرگی که در تاریخ ایران انجام داده‌اند ‌و سرداران و قهرمانان بزرگی که از میان‌شان در سال‌های دفاع مقدس برخاسته را مرور می‌کنیم، باورمان می‌شود که انگار آنها آن بالا، به خدا نزدیک‌ترند!
امروز نوزدهم بهمن ماه، به مناسبت بیعت تاریخی همافران با امام خمینی(ره) در سال پنجاه و هفت، روز نیروی هوایی نامیده شده است.
این روز را به خلبانان و دیگر پرسنل شاغل در این نیروی حیاتی در دفاع از کشور، شادباش می‌گوییم و شکرگزاریم.

بادصبا
همراز سحرخیزان، همراه برنامه ریزان